
Для внутрішньо переміщених осіб Одеського регіону стартувала безкоштовна Мікрокредитна програма «Бізнес та технології: новий старт», який реалізовується на базі Південно-українського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського спільно з ГО “Асоціація з розвитку професійної та неперервної освіти” за фінансової підтримки Європейського виконавчого агентства з освіти та культури в межах «Проєкту 101129315 – TURBO – ERASMUS – ED – 2023 – CBHE «Реакція університетів на великі перешкоди: Створення стійкої вищої освіти для реагування та управління суспільними кризами» (координатор проєкту в Україні – Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації»).
Зі словами підтримки присутнім та побажаннями натхненного плідного навчання виступив ректор Південно-українського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського, доктор історичних наук, професор Андрій Красножон.
З вітальним словом та побажаннями цікавого та успішного навчання виступив координатор Центру міжнародних проєктів та програм Університету Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент Володимир Черних.
Керівник академічної групи проєкту TURBO, доктор педагогічних наук, професор, Черненко Наталія ознайомила учасників з навчальним планом, викладачами навчальних дисциплін.
Відкриття Мікрокредитної програми для ВПО відбувалося на базі Південноукраїнського центру професійного розвитку керівників та фахівців соціономічної сфери на базі Центру ментального здоров’я Університету Ушинського.
У перший день роботи представники громадської спілки «Асоціація з розвитку професійної та неперервної освіти» – виконавчий директор асоціації, доктор педагогічних наук, професор Тетяна Бондаренко, проєктний координатор Роман Нестеренко та доктор педагогічних наук, професор Марина Васильєва представили тему «Соціальна адаптація ВПО: підходи та подолання викликів». В рамках програми було представлено основні та важливі аспекти соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб.
Тетяна Бондаренко провела вхідний моніторинг щодо курсу професійної перепідготовки та соціальної адаптації, запропонувала ігровий інтерактив «Вступ до підприємництва», реалізованого у програмі Quizziz та тренінг-знайомство із застосуванням асоціативних карток, протягом якого учасники могли ближче познайомитися та пізнати важливість комунікативної складової у соціальній адаптації. Марина Васильєва провела тренінг із застосуванням підходів LEGO serious play, під час якого учасники за допомогою лего конструктора змогли побудувати та продемонструвати модель успішного підприємця. Роман Нестеренко презентував напрямки діяльності, проєкти та ініціативи та роль у проєкті TURBO Громадської спілки «Асоціація з розвитку професійної та неперервної освіти». Протягом другого дня учасники Мікрокредитної програми могли отримати індивідуальні консультації щодо соціальної адаптації.
За програмою відкриття Мікрокредитної програми кандидат психологічних наук, доцент Ірина Бринза провела воркшоп «Резілієнтність особистості в екстремальних та кризових ситуаціях», де всі учасники змогли осягнути наявність великих можливостей та значну кількість людей, які готові допомагати та підтримувати у кризових ситуаціях.
Загалом у відкритті Мікрокредитної програми взяли участь 28 представників ВПО, 25 осіб були присутні оффлайн та 3 особи доєдналися он-лайн у перший день та 37 учасників були у другий день реалізації програми (оффлайн – 13 осіб та он-лайн – 24 особи).
Протягом чотирьох місяців учасники здобуватимуть нові знання та навички, що допоможуть сформувати бізнес бачення, розробити стратегію власного бізнес-стартапу, опанувати практичні фінансові інструменти, нові цифрові бізнес технології для подальшої реалізації своїх ідей чи власної справи.
Бажаємо учасникам успіхів та сприятимемо соціально-психологічній підтримці протягом навчання.